Idén májusban ismét Világbajnokság!

2019-02-18 09:30

Az Óbudai Egyetem 2019. május 23-án rendezi meg az idei, immáron 9. RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságot az Egyetem központi épületében a Bécsi úton. A jelentkezési határidő május 15.

A tésztából épített hidak versengése több évtizedes hagyományokkal rendelkezik. Egy erős és szép szerkezet megtervezése és megépítése komoly mérnöki feladat. Alapos statikai-, számítógépes-, anyagvizsgálati- és technológiai ismeretekre, kreativitásra, ügyességre, kitartásra és erős motivációra van szükség a sikeres szerepléshez, és mivel legtöbbször több fős csapatok indulnak, a team-munka készsége is elengedhetetlen.

A korábbi évekhez hasonlóan ismét várjuk a vállalkozó kedvű hallgatókat itthonról és a világ minden tájáról, hogy csapataink megmérkőzhessenek e nemes küzdelemben.